Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRIANGL 2013

Činnost hasičů ze Štětovic v roce 2013

 

Činnost hasičů ze Štětovic byla podobná jako v loňském roce a také v předešlých letech. Mladí hasiči se činili oproti loňsku daleko méně, protože se stále potýkáme s nedostatkem dětí na soutěže, kde jich musí být nejméně osm. A proto, i když máme pár velkých nadšenců, je jich nedostatek na závodění. No, ale musíme se aspoň zmínit o našich dorostencích, kteří se opět ve spojení s hasiči z Olšan, zúčastnili okresní soutěže v požárním sportu. Bohužel, letos se jim moc nedařilo, ale i účast se cení.        

Každopádně, co nejvíc letos slavilo úspěch, byl opět náš „MEMORIÁL ZDENKA ŠMEHLÍKA“ v závodu požárnické všestrannosti pro mladší a starší žáky a dorost, který jsme u nás ve Štětovicích pořádali již po šesté. Tato soutěž se rok od roku více zdokonaluje a i účast je větší. A tento rok byla účast opravdu obrovská, sjeli se sbory z celého Olomouckého kraje. Soutěž je úspěšná také díky našim sponzorům, za jejichž finanční příspěvek můžeme každý rok nakupovat nádherné poháry a pro všechny děti i věcné ceny a sladkosti. Jako každý rok byly našimi sponzory: Obec Vrbátky, pan František Konečný a pan Milan Indrák. Touto cestou jim ještě jednou děkujeme. My samy jsme na této soutěži utvořily tři družstva, dvě starší a jedno dorostenecké. A především dorosty bych chtěla vyzdvihnout, kteří každý rok bojují o první místo s dorostenci z Vrahovic a opět nezklamali a pohár za první místo je náš.

            Ze soutěží dospělých bychom zmínili soutěž „O hanáckó sekyrko“, kterou pořádá SDH Kostelec na Hané a na které se kromě účasti našeho soutěžního družstva podílíme i organizačně tím, že každým rokem zajišťujeme jedno soutěžní stanoviště. Ale zmiňujeme se o ní především proto, že naše mužské družstvo opět obsadilo pověstný piedestál a získalo krásné druhé místo a také hanáckou sekyrku za nejlepší práci.

            Dále jsme jako každý rok pořádali „Dětský den“ na myslivecké chatě ve Štětovicích, kde nám naši bratři hasiči z Vrahovic opět uspořádali pro děti a dospělé ukázky zásahů. Samozřejmostí byl i dětský den pro naše nejmenší z mateřských škol, který jsme pořádali v parku ve Štětovicích. Ještě nás čeká v podzimním sychravém čase sběr železného šrotu a v neposlední řadě „Mikulášská besídka“ v MŠ ve Štětovicích.

            Nezapomínáme také na naši zásahovou jednotku. Každým rokem se stále zdokonalujeme díky různým školením a cvičením. Letos to byl velitelský den v Hamrách, výcvik nositelů dýchací techniky v polygonu, námětové cvičení simulované na požár školy ve Štětovicích s evakuací osob atd. Také jsme se zúčastnili nočního cvičení simulovaného na rozsáhlý lesní požár, které pořádal Jihomoravský kraj ve spolupráci s Olomouckým.

            Z ostrých výjezdů máme letos zatím jenom jeden. Jednalo se o dopravní nehodu mezi Blatcem a Dubany, kdy důsledkem nepříznivého počasí a padajícího namrzajícího deště se utvořila na silnicích pěkná ledovka a na tomto úseku zůstalo viset na silnicích nebo v příkopě asi deset aut.

            Závěrem bychom chtěli popřát občanům našich sloučených obcí poklidné vánoční svátky a do Nového roku 2014 hodně zdraví, štěstí a lásky!!!!